آموزش بسیار ساده درست کردن کباب کوبیده

کباب کوبیده کبابی است که برخلاف نظر برخی ها که می گویند درست کردن این کباب بسیار دشوار است و کباب ما آنطور که میخواهم مانند کباب های بیرون عمل نمی آید، بسیار ساده و آسان تهیه می شود.

مواد لازم کباب کوبیده

موادلازماندازه
گوشت چرخ کرده1کیلوگرم
پیاز250 گرم
فلفل سیاهبه میزان لازم
نمکبه میزان لازم
پودر پابریکابه میزان لازم

مواد لازم و زمان پخت کباب کوبیده

نکات درست کردن کباب کوبیده خوشمزه

برای درست کردن کباب کوبیده باید به یک سری از نکات طلایی اما ساده توجه کنید تا بتوانید کباب کوبیده دلخواه و دلچسپ خود را مهیا کنید ضمنا اگر می خواهید که کباب شما به بهترین نحوه و مانند کباب های رستوران ها شود بهتر است که از این نکات ساده غفلت نکنید.

برای تهیه کباب کوبیده باید از گوشت چرخ کرده گوسفندی یا مخلوط گوساله استفاده کنید و برای اینکه کباب کوبیده ترد و خوشمزه شود باید از گوشت چربی دار استفاده کنید .گوشتی که چربی اش کم باشد هنگام ماساژ دادن خودش را ول میکند.

نکته بعدی گرفتن آب پیاز است. پیاز را باید داخل یک پارچه ی تمیز ریخت و آب پیاز را انقدر گرفت تا فقط تفاله ی آن باقی بماند.

بعد از اینکه گوشت، پیاز و ادویه را خوب ورز دادیم، روی ظرف را سلفون میکشیم و نیم ساعت در یخچال قرار می دهیم تا استراحت کند. بعد از بیرون آوردن از یخچال آن را ورز می دهیم تا به دمای محیط برسد. حالا هم می توان با دست سیخ گرفت و یا راحت تر و بهداشتی تر این است که از دستگاه های کباب ساز استفاده کنیم.

کافی است بعد از سیخ گرفتن کباب آن را روی آتش تند منقل قرار بدهید و چندبار سریع بچرخانید. سپس اجازه دهید خوب بپزد.

مامانم همیشه میگه هیچی غذای خونه نمیشه.

این هم از یک غذای عالی خانگی؛ نوش جان!